Léčitelům platit nebo neplatit?

Dost dlouho mě fascinovalo (a úspěšně nadzvedávalo ze židle), když jsem někde nabídl nějaký kurz, který mohl pomoci lidem se uzdravit, řekl si o patřičnou odměnu a reakcí byly nadávky a průhledné pošťuchování, že když umím léčit a dostal jsem to darem od Boha, tak to přece musím dávat lidem zadarmo.

Už od začátku, kdy se uzdravením zabývám, je mi jasné, že je to ptákovina. Že i léčitel potřebuje jíst, mít kde bydlet a v zimě mít teplo. Jak to zařídit?

Tak jasně, každý může chodit do práce, že? Jenže když léčitel bude chodit do práce, aby se uživil, marně budete na jeho dveře bušit, když ho budete potřebovat. Je přece v práci.

A když přijde z práce, bude unavený a léčit se nebude. Krom toho, když bude většinu svého času v práci, kdy se naučí něco o zdraví? Jak získá znalosti a zkušenosti, aby dokázal lidem pomoci ve chvíli, kdy to potřebují?

Jak vnikl názor, že léčit je potřeba zadarmo?

To mě napadlo včera. V dřívějších osvícených (převážně pohanských) dobách bylo zvykem mít v obci (osadě, městě, lese, na hoře) šamana, léčitele, kněze nebo čaroděje, který lidem pomáhal v oblastech, kterým sami nerozuměli. Byl to boží člověk a měl to darem od Boha. Tak to fungovalo v dobách Atlantidy, Avalonu, v Egyptě, galských osadách a dalších místech, kde bylo potřeba žít a být zdravý.

Jak to, že na to měl čas a prostor? To bylo proto, že lidé ho měli v úctě (ať už kvůli jeho schopnostem, nebo z vypočítavosti) a nosili mu darem jídlo, dřevo na topení, pálenku na přípravu lektvarů, šili oblečení a stavěli příbytky. Oni to měli také darem od Boha. Někdo umí léčit, někdo stavět, někdo lovit nebo pěstovat obilí. Vzájemně se podporovali.

A pak se něco zvrtlo. Veškeré dary od Boha hmotné povahy, vyhrazené pro léčení, jdou pouze do rukou diplomovaných lékařů. Lidi cítí, že za léčení už zaplatili (bodejť by ne, když vidí částku za zdravotní pojištění na výplatní pásce) a ze svého pohledu oprávněně požadují dary léčení. A v případech, kdy diplomovaný lékař nepomůže, chodí za léčitelem a diví se, že i on chce dary, které mu byly odepřeny.

Nemám obecně nic proti diplomovaným lékařům. Vím o mnoha, kteří jsou současně i léčiteli a uzdravují zdroji získanými nejen v medicínských publikacích a z nabídek rekreací od farmaceutických firem. Díky za ně.

Jde o to, že byl nadaným kněžkám, léčitelům, čarodějům a šamanům uzavřen kohout pro přísun energie a u kohoutu pro výdej pořád stojí fronta.

Co s tím budeme dělat?

V klidu, nechci po Vás, abyste s tím osobně něco dělali 🙂 Prostě jen ve chvílích, kdy uvidíte, že člověk, který Vám může pomoci, potřebuje i Vaši pomoc, zamyslete se nad původem myšlenky “ale to přece musíš dělat zadarmo” a zkuste chvíli přemýšlet o rovnováze misek na vesmírné váze energie váze má dáti a dal.

Záleží na každém z nás. Na našich názorech a myšlenkách.

Přeju Vám všem spoustu zdraví a energie.

podpis-modry-svetly-140px

Komentáře

komentářů